Denizli Küçükbaş Hayvan Alım Satımı

Denizli Küçükbaş Hayvan Alım Satımı

Küçükbaş hayvan alım satımı da en az büyükbaş hayvan alım satımı kadar üzerinde durulması gereken hassas bir konudur. Hastalıklı, kurban edilmeye uygun olmayan ya da damızlık için uygun olmayan küçükbaş hayvanları iyi ayırt edebilmeniz gerekir. Bu konuda yeteri kadar tecrübeye sahip değilseniz,Uyumaz Besicilik güvenilir müşteri hizmetleri ile bu alanda da sizlere hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Küçükbaş Hayvanlar Hangileri?

Elbette bu grubun en bilineninden başlamalıyız. Küçükbaş hayvanlar asında en popüler olan grup koyunlardır. Süt, et, deri ve yünleri ile çok yüksek verime sahip olduğu kadar, yıl içinde iki defa yavrulayabilmesi, özelliklerine göre çoğunlukla ikiz kuzular doğurmaları onların yüksek kar getiren besicilik faaliyetleri arasında ilk sıralarda olmalarını sağlar. Beslenmelerinin ve bakımlarının da oldukça kolay ve düşük maliyetler gerektirdiğini de belirtmeliyiz. Çünkü koyunlar yılın neredeyse tamamında kar yağışı haricinde, sürekli olarak otlatılabilir. Geniş meralar, onlar için en iyi besindir. Koyunlar; kendi içinde özelliklerine göre de sınıflandırılabilir. Koyunun erkeğine koç, yavrusuna kuzu, bir yaşına erişmiş olanlara toklu, iki yaşına erişmiş olan koyunlar şişek ve üç yaşındakiler ise ögeç olarak adlandırılır. Koyun çoğunlukla dişilerin ve küçükbaş hayvanlar arasındaki genel gruplandırmayı ifade eder.


 

Öne Çıkarılanlar

Denizli Adaklık Kurbanlık Hizmeti

Uyumaz Besicilik aradığınızda, 7/24 hizmet veren firmamızla irtibata geçebilirsin

Denizli Küçükbaş Hayvan Alım Satımı

Küçükbaş hayvan alım satımı da en az büyükbaş hayvan alım sat

Denizli Adaklık Kurban Parçalama ve Paketleme

Uyumaz Besicilik; aldığınız tüm kurbanlıklarda ücretsiz kesim işleminden sonra

Denizli Büyükbaş Hayvan Alım Satımı

Kurbanlık hayvan arayışlarınız için her bütçeye hitap ederek, her iht

Yorumlar

Ömer Kara

Güler yüzlü cana yakın kisisler titiz ve işinin ehli kasap herkese tavsiye ederim her bütçeye ve her türlü hayvan bulabilirsiniz .ilgi ve alakanız için çok teşekkürler

5 Yıldız

MEHMET YETİM

Kurbanlık ve adaklık için mutlaka uğrayın temiz ve titiz işçilik için teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık

5 Yıldız